Taneční styly

Dancehall

26. února 2015 v 13:56 | Banshee
Jak jsem vám slíbila na začáýtku že vám sem dám různé styly - jak kdy a kde vznikly a jak se tančí. Tak vám sem dávám jako první styl, který si vzdy ráda zatančím, a tím je DANCEHALL.

Kde vznikl? Tenhle styl vznikl na Jamajce, kde se mu vjenují úplně všichni! Tím myslím jak už malé děti tak i nejrůznější babičky i dědové, kteří jen můžou. Stal se tam takovým národním tancem.
Jak se tančí? V tomhle tanci hraje obrovskou roli osobnost tanečníka. Vychází hodně z pánve, ale není to to hlavní - pohybuje se kompletně celé tělo! Když tančíte dancehall je to jen a jen na vás jak dané pohyby zatancujete. Vychází z každého z vás - jak cítíte hudbu, jak cítíte všechny ty pohyby, dokonce i jak vnímáte okolí (když jste např. venku), a především jak chcete aby vás vnímali ostatní. Dancehall je sám o sobě plný energie, sexuality (coz se spoustě lidí příčí a odsuzují to, ale doufám že si z nich, když budete tančit tenhle styl, nic brát nebudete protože pak nteprve oni uvidí co úžasného odsoudili ;) ) a jak už jsem zmýnila osobnosti tanečníka. Zahrnuje úžasnou pestrost kroků, které jsou ne jen zajímavé ale i zábavné!
Na jakou hudbu se tančí? Dancehall má svůj vlastní styl hudby, který se jmenuje, jak jinak než dancehall. Vychází původně z reggae, s tím rozdílem že je energičtější a rychlejší.

Jestli vás zajímá ještě něco klidně se ptejte, nebo me i klidně opravte jestli jsem se v něčem zmílila. ;)

Nevím do kterýho stylu mám dát video

9. února 2015 v 15:13 | Banshee
Jak jsem tak dneska doma, tak přemýšlím jaký video mám natočit. Přemýšlím nad písničkou a taky nad stylem. A apsolutně mě nic nenapadá. Hlavě tu přemýšlím nad písničkou. Říkáte si proč? No je to proto, že já tančím hlavně free style. Tím pádem kombinuju všechny možný prvky, ze všech stylů co mě zrovna napadnou. :D Tak co jakou písničku by ste chtěli mít v prvním videu. Když se vás tu sejde víc s návrhama na písničky, buď jednu vyberu a nebo je mixnu ;)) Tak pište písničky, kerý tu chcete mět. ;)) Už se těším, a hl. sem zvědavá! :))
 
 

Reklama